İstanbul Son Dakika

Haberi Paylaş:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yeni yılın konserleri İş Sanat’ta

Yeni yılın konserleri İş Sanat sosyal medya hesaplarında ve internet sitesinde sanatseverlerle buluşacak. 31 Aralık akşamından başlayıp 4 Ocak sabahına kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasında yeni yılı evlerinde karşılayacak izleyiciler için dolu bir program hazırlandı.

İş Sanat’ın merakla beklenen Yeni Yıl Konseri’nin bu seneki konuğu ünlü tenor Murat Karahan olacak. Türkiye’yi dünya sahnelerinde başarıyla temsil eden Karahan, 31 Aralık’ta saat 23.00’te unutulmayacak bir performansa imza atacak. Konserde Karahan’a, orkestra şefi Erol Erdinç yönetimindeki Limak Filarmoni Orkestrası eşlik edecek.

Erol Evgin ile ’Yine de Güzeldir Yaşamak’

Türk pop müziğinin ünlü ismi Erol Evgin, yeni yılın ilk konserinde sahnesini sokak müzisyenleri ile paylaşacak. ’Yine de Güzeldir Yaşamak’ başlıklı konserde, dört neslin birlikte söylediği, anılara fon müziği olmuş altın şarkılarıyla müzikseverlerin kalbinde özel bir yere sahip olan Evgin, sevilen şarkılarını sokak müzisyenleri; Grup Subway, Vapurdakiler, Yasemin Yüksel, Salva Quartet ve Grup Kök ile birlikte seslendirecek. Özel hazırlanan konser 1 Ocak akşamı saat 20.30’dan itibaren izlenebilecek.

Dilek ve Derya Türkan ile Zamanda Yolculuk

Türk Sanat Müziği’nin başarılı temsilcilerinden Dilek Türkan ve Derya Türkan müzikseverlerle buluşacak. Cumhuriyet dönemine ait şarkıları özgün yorumlarıyla günümüze taşıyan ikili, özel bir repertuvarla 2 Ocak’ta saat 20.30’da sahne alacak. Konserin konuk solistleri Ceren Kaçar ve Müge Alpay olacak.

İş Sanat’ın Maximum Genç iş birliğinde hazırladığı ’Hadi Artık 2021’ Yeni Yıl Konser Serisi kapsamında; Cem Adrian, Son Feci Bisiklet, Can Ozan, Nilipek ve Melike Şahin’in performansları 3 Ocak’ta saat 12.00’den itibaren İş Sanat’ın video paylaşım platformundaki kanalından ve internet sitesinde eş zamanlı olarak izlenebilecek.

Çocuklar için eğlenceli etkinlikler

Kültür merkezi yeni yılda çocukları çevrimiçi etkinliklerle buluşturacak. Minik sanatseverler klasikleşmiş masalların dünyasını keşfedecek. Grimm Kardeşler’in masallarından ’Rapunzel’in çizgi filmi ile eğlenceli atölyeler çocukların pazar gününü renklendirecek. Çocuk etkinlikleri saat 15.00’ten itibaren yayında olacak.